Od początku do końca handmade

Zpagetti – włóczka dla wymagających

Zpagetti to specyficzna włoczka. Pozyskiwana jest z resztek materiałowych. Jest doskonała na wszelkiego rodzaju dywany i dywaniki, pokrowce, torby, zabawki a nawet ciuchy czy buty 🙂 Ale tak naprawdę wszystko zależy od wyobraźni.

Zpagetti jest trwała i kolorowa. Skład to 95% bawełny i nieco lycry. Co ważne zpagetti nie zmienia kształtu- nie kurczy się i nie rozciaga podczas prania. Niestety nadaje się do prania ręcznego lub do prania na sucho w specjalistycznych pralniach.

Wyroby ze zpagetti też nie są najlżejsze.

Nasza przygoda z tą włóczką zaowocowała stworzeniem produktu unikatowego. Dlaczego unikatowego? Dlatego, że materiał wykorzystany do jego stworzenia jest niepowtarzalny. Nie można kupić już takich motków jakie zostały wykorzystane do zrobienia tego kompletu.

zpagetti narzuta

Prezentuje się on naprawdę pięknie, jest przyjemny w dotyku.

Praca z nim była również bardzo przyjemna chociaż w końcowej fazie narzuta ważyła już prawie 7 kg. Taka siłownia w domu 🙂

Z tej samej włoczki powstały dwa cudowne chodniczki, dywaniki właściwie. doskonale uzupełniają komplet

Spaghetti może być bardzo różne.  To z jakiego robiłyśmy dywaniki i narzutę niemal zupełnie nie zawierał lycry.

Ale włoczka wykorzystana do robienia tego dywanika to już zupełnie inna liga. Jest bardzo elastyczna, rozciągliwa, ciężka. Jest super. Chodzenie po niej bosą stopą jest bardzo przyjemne.

dywanik zpagetti recykling

Zpagetti jest wymagająca. Każdy motek jest inny, ma swoje wady (może się przędza snuć lub nie być w jednym kawałku, motki mogą mieć różne szerokości ). My jednak lubimy wyzwania i dlatego ta włoczka na stałe zagości w naszej Pracowni.