Od początku do końca handmade

Dekoracje hand made – dlaczego warto takie posiadać?

Żyjemy w erze konsumpcjonizmu. Wszystkiego mamy pod dostatkiem. Bez problemu możemy kupić to, co nam się tylko wymarzy, ale niestety to przestaje nas już satysfakcjonować. Masowa produkcja odzieży, mebli i elementów wystroju wnętrz sprawia, że wszyscy mamy to samo i wyglądamy tak samo. Zatraca się taka naturalna różnorodność, tymczasem gadżety hand made to całkiem inne i znacznie oryginalniejsze podejście.

Dlaczego warto kupować rzeczy hand made?

Masz coś, czego nie ma nikt inny – rzeczy, które kupujesz, są wytwarzane ręcznie, a więc drugich takich nie ma na świecie. Możesz się czuć prawdziwym szczęściarzem, posiadając gadżet hand made, którego nie zobaczysz nigdzie indziej. Wszystko, co wykorzystywane jest do wyrobu ręcznie robionych przedmiotów, jest unikalne. Czy będzie to włóczka zpagetti, czy kwiaty, to każdy ten element jest unikalny. Każdy ma duszę i cechy, których nie spotkasz nigdzie indziej.

Otaczasz się pięknem – w każdą rzecz hand made ktoś włożył cząstkę swojego serca. Pieszczotliwie nawijał sznurek bawełniany na szydełko, dokładnie wycinał materiał, z którego powstała poszewka nad poduszkę lub nawlekał misternie koralik po koraliku na bazę bransoletki. Ty masz później możliwość z tego korzystać i wiesz, że otaczasz się czymś, co raduje Twoje serce.
Dom jest spersonalizowany pod Twój gust – każdy z nas ma inny gust, a masowa produkcja stara się trafiać raczej w taki złoty środek i zadowolić wszystkich. Tymczasem jeżeli coś jest dla każdego, to nie jest dla nikogo. Dzięki rzeczom hand made mamy możliwość całkowitego spersonalizowania przestrzeni, w której przebywamy, a także własnego wyglądu. Możemy mieć przedmioty, które pozwolą nam doskonale wyrazić siebie.

Możesz zrobić komuś piękny prezent – jak myślisz, co ucieszy bliską Ci osobę bardziej: pled ze sklepu czy narzuta hand made, do której wykorzystano doskonałej jakości sznurek bawełniany i piękne wykroje? Oczywiście, że ta druga rzecz. Taki prezent zapada w pamięć, bo widać, że nie idziesz na łatwiznę.

Wybierasz świadomie – masz możliwość zdecydowania, z czego będzie Twoja ozdoba, dobrania materiału i wyboru spośród wielu różnych form, wzorów i kolorów. Możesz przeciwstawić się jednakowości tego, co ludzie mają w domach i na sobie. Świadomie decydować o tym, gdzie kupujesz i wybierać rzeczy, które były wykonane w dobrych warunkach. Rezygnując z masowo produkowanych rzecz, przestajesz wspierać wyzysk na rynku pracy i masz możliwość wybierania tego, co stworzono ekologiczne. Jednocześnie też ograniczasz zanieczyszczenie środowiska.